Novinky 2019

Silvestrovské agility skúšky

29.12.2019

So Sky sme si zabehli naše druhé oficiálne agility preteky - Silvestrovské skúšky v Pezinku. V prvej skúške som jej to trochu pokazila ja ako je už zvykom - získali sme 10 TB a obsadili sme 3. miesto . Druhá skúška sa už podarila bez trestných bodov na 1. mieste a v súčte sme sa umiestnili na 1. mieste zo 6 psov v našej kategórií LA1.

 

Sky TRP3

21.12.2019

Sky na noseworkových skúškach v Pezinku zložila TRP3 - test rozoznávania pachu 3 - klinček. Takže už i oficiálne čuchá všetky tri pachy podľa slovenského skúšobného poriadku - mäta, aníz a klinček.

 

Stretnutie krátkosrstých kólií Vajnory

14.12.2019

Spravili sme si predvianočné stretnutie krátkosrstých kólií v Bratislave na Vajnorskom letisku. Zišlo sa ich 10 a jedna šeltia a výborne sa spolu vybehali. Ja som bola so všetkými tromi mojimi KK - Phoebe, Meghan a Sky a k tomu som brala aj Skyinu dcéru Lunu, ktorej majiteľka sa nemohla zúčastniť.

 

Sky skúška LA1

01.12.2019

Keď som konečne rozhýbala nechať vystaviť Sky agility výkonnostný zošit, aby mohla pretekať na oficiálnych agility pretekoch, vypísali skúšky na preteku Oldies Cup, tak sme sa na ne rovno prihlásili. Prvú skúšku LA1 sme zabehli s 5 trestným bodmi za odmietnutie pred slalomom na výborne, v druhej sme sa diskvalifikovali.

Snowland Race

24.11.2019

Zúčastnili sme sa preteku psích záprahov Snowland Race vo Valčianskej doline. Opäť raz dvojka Sky + Nemo v kategórií scooter 2 psy. Trať mala skoro 5 km s celkom slušnými prevýšeniami. Po prvom dni sme v našej kategórií boli na druhom mieste, druhý deň sa ale Nemo trochu poranil vankúšik na nohe na asfaltovom úseku približne v polovici trate, takže sme do cieľa došli pomalšie a nakoniec sme skončili na 3. mieste. 

 

Rozhovor pre eCanis

29.10.2019

V českom internetom magazíne eCanis.cz vyšiel vrámci tohtomesačného zamerenia na krátkosrsté kólie rozhovor so mnou o tomto plemene, mojich psoch a záprahových športoch, ktorým sa venujeme. Prečítať si ho môžete na ich internetovej stránke tu.

 

Skyine deti na výstavach

28.10.2019

Tento víkend sa na výstavach predviedli Skyine deti. Luna - Azulia Aisling Agam sa zúčastnila dvoch medzinárodných výstav v Bratislave v Inchebe. V sobotu získala ocenenie V1, v nedeľu V2, R.CAC. 

Jej brat Aubry Aisling Agam sa zúčastnil 28.10. Krajskej výstavy v Kelči a v triede mladých si v konkurencií jedného ďalšieho psa odniesol hodnotenie V1, Víťaz triedy mladých.

 

Luna - MV BratislavaAubry - KV Kelč

Jesenné agility hry

27.10.2019

Zúčastnili sme sa neoficiálnych agility pretekov Jesenné agility hry v hale RSDC v Pezinku. Sky i Nemo behali opäť v kategórií začiatočníci large, v ktorej bola pomerne silná konkrencia 20 psov, vrátane viacerých borderiek. Prvý beh zabehol pekne čisto Nemo a skončil na 5. mieste, Sky som to trochu pokazila ja, takže bola s 5 TB za jedno odmietnutie 12. Druhý beh ako už býva zvykom Nemo DISK a so Sky sme zabehli pekný čistý beh na 5. mieste. V súčte sa Sky umiestnila na 7.mieste, nebyť tej chybičky v prvom behu mohla byť 4., možno aj 3., ale čo už....

MSR v coursingu

26.10.2019

So Sky sme sa zúčastnili MSR v coursingu - preteku Stredoslovenský šprintér na Šachtičkách pri Banskej Bystrici. Sky celkom nesedel náročný kopcovitý a nerovný terén a bola nesvoja z vysoko ťahaných laniek nekonečného navijaku. V prvom kole pri dobehu trochu krívala, ale nakoniec jej nič nebolo, bez problémov odbehla aj druhé kolo a obsadila 2. miesto v kategórií krátkosrstá kólia, ktoré sa zišli 3.

 

MSR Mošovce

20.10.2019

Už tradične sme sa zúčastnili MSR psích záprahov off-snow v Mošovciach. So Sky sme nastúpili do kategórie bikejoring ženy a a hoci nám obom trochu chýbala kondička, zlé to úplne nebolo a obsadili sme 8. miesto. S Nemom som si zabehla canicross a skončili sme na 6. mesto spomedzi 14 žien.

 

Nosework skúšky

13.10.2019

So Sky sme v Bratislave skladali ďalšie noseworkové skúšky.
V sobotu v celkom nepríjemnom vetre sme zvládli skúšku L1V (špeciál vozidlá úroveň 1) a máme tak už zložené kompletné slovenské noseworkové "jednotky" (TRP1, L1C, L1I, L1E, L1V, NW1).
V nedeľu sme nastúpili na o kus ťažšiu skúšku L2E (špeciál exteriéry úroveň 2). Sky odignorovala jedlo i ďalšie rušivky a pekne našla a označila všetkých 8 vzoriek v 4 terénoch vyhľadávania, takže sme vraj prvým tímom na Slovensku, ktorý túto skúšku zložil.

 

Preteky Venek

13.10.2019

Kým sme my so Sky noseworkovali, Nemo sa s Erikom vybral na preteky do Maďarska v dedinke Venek a odbehali si spolu canicross. V kategórií muži skončili na 8. mieste.

 

Jesenný tunel cup

05.10.2019

Zúčastnili sme sa neoficiálnych agility pretekov v Bratislave. Sky kvôli krívaniu musela vynechať, hoci bola prihlásená, takže bežal len Nemo - v kategórií začiatočníci large obsadil v jednotlivých behoch 4. a 5. miesto a v súčte 4. miesto z 12 zúčastnených psov.

Stretnutie krátkosrstých kólií

29.09.2019

Spravili sme si stretnutie krátkosrstých kólií v Bratislave pri Dunaji - zišlo sa ich nakoniec 9 (z toho 3 moje), 1 šeltia a 1 border kólia (Nemo). Psy sa parádne pohrali a niektorí aj okúpali v Dunaji.

 

Meghan - 12 rokov

27.09.2019

Meghan oslavuje 12. narodeniny. Trochu šedivá, trochu nahluchlá a spomalená, ale stále zdravá a fit.

 

Coursing Brnenská točka

21.09.2019

Vydali sme sa na naše prvé coursingové závody do Brna. Sky dostala v oboch behoch pekné bodové ohodnotenie a prekvapilo z toho bolo 1. miesto spomedzi 7 psov v jej kategórií - FCI I. mix! Nemo mal bodov o čosi menej a v kategórií border kólií skončil na poslednom 5. mieste. 

 

 

Na preteky nás prišiel pozrieť a podporiť aj Skyin syn Aubry s majiteľkou, ktorý býva neďaleko. Vyrástol z neho krásny a veľmi priateľský pes. Sky sa s ním po dobehu v lese pekne pohrala - záľubu v paličkách majú spoločnú. :)

 

Fitmin Cup Doľany

07.09.2019

Zúčastnili sme sa pretekov individuálnych psích záprahov v Doľanoch zo série Fitmin Cup. Pršalo, na trati bolo kopec vody a blata, ale aspoň psom nebolo teplo. So Sky sme štartovali v kategórií scooter a skončili sme na 10. mieste, s Nemom bežala opäť Baša canicross a v silne obsadenej ženskej kategórií obsadili 21. miesto.

 

Nemo coursingová licencia

03.09.2019

Už aj Nemo splnil podmienky na vystavenie coursingovej licencie a môže sa už zúčastniť pretekov v tomto športe.

Nosework skúšky Pezinok

13.07.2019

So Sky sme sa zúčastnili na Nosework skúškach v Pezinku, prvý krát vo dvojkách. TRP2 (test rozoznávania pachu 2 - aníz) dala bez problémov, na L2C (špeciál kontajnery úroveň 2) nás potrápili kelímky na začiatku, ale potom už bez problémov, takže sme dosiahli 87,5 boda (zo 100) - kvalifikačné skóre a zopakujeme si to nabudúce. Dvojkové skúšky už obsahujú dva pachy, ktoré pes hľadá, ukrytých vzoriek je dvojnásobok oproti jednotkám, úkryty sú ťažšie a psa majú pomýliť aj jedlo, hračky a pachy zvery, ktoré sú tam ukryté a ktoré si nemá všímať.

 

Nosework skúšky Bratislava

30.06.2019

Sky na noseworkových skúškach v Bratislave zložila ďalšiu skúšku - L1E (špeciál exteriéry úroveň 1). Druhú skladanú skúšku L1V (špeciál vozidlá úroveň 1) sme dali na 75 bodov zo 100 a obdržali sme kvalifikačné skóre.

 

 

Stretnutie krátkosrstých kólií

26.05.2019

So všetkými troma mojími krátkosrstými kóliami sme sa zúčastnili stretnutia toho plemena na Katarínke. Prišla aj odchovankyňa Luna (Azulia Aisling Agam), ktorá tam zároveň oslávila 1. narodeniny a mala aj tortu. Počasie vyšlo výborne, psy sa vybehali a vyhrali, my ľudia sme čosi poopekali a pokecali. Celkovo sa zúčastnilo 12 KK a 2 neKK.

 

Mravenčárska míľa

18.05.2019

Zabehli sme si preteky Mravenčárska míľa na Záhorí na trati dlhej cca 3,5 km. Po týždni čo bolo chladno sa celkom dosť oteplilo a i pieskové úseky na trati nám dali zabrať. So Sky sme vybehali 3. miesto z 8 účastníčok kategórie canicross ženy. Nema mala požičaného opäť Baša a skončili dokonca na 1. mieste!

 

Nosework skúšky

12.05.2019

Sky zložila v Pezinku ďalšie dve noseworkové skúšky L1I (špeciál interiéry úroveň 1) a NW1 (všeobecná noseworková skúška úroveň 1) - obidve na 100 bodov s 0 chybami. V L1I sa umiestnila na 2. mieste z 5 účastníkov, v NW1 dokonca na 1. mieste zo 4.

 

Skúška NHAT

08.05.2019

Sky (Aimer le bleu Lago Benea) a jej dcéra Luna (Azulia Aisling Agam) v Častej zložili skúšku vlôh pasenia NHAT - obidve na výbornú. Táto skúška má časť zameranú na socializáciu a základnú ovládateľnosť a druhú časť samotný kontakt s ovcami, kde pes musí prejaviť o ovce záujem a pastierske pudy. Rozhodca bola Daniela Rájová (CZ).

 

Sky skúška NHATSky skúška NHATLuna skúška NHATLuna skúška NHAT

Veľkonočný hon na zajaca

20.04.2019

V Doľanoch sa konal pretek Veľkonočný hon na zajaca, vypísané boli len kategórie canicross a kolobežka, takže sme si to so Sky dali pre zmenu na kolobežke. Trať mala len 2 km, ale teplo bolo riadne. Sky zas ťahala krásne a obsadili sme skvelé 5. miesto z 12 účastníkov tejto kategórie. Nemo sa zas prebehol v canicrosse s Bašou a svojím výkonom sa dostali do prvej polovice. 

Fitmin cup Kuchyňa

13.04.2019

V Kuchyni sa konali individuálne mushingové preteky - prvé kólo seriálu Fitmin Cup. So Sky sme pretekali v bikejoringu. Trasa mala len 2,7 km, ale bola náročná, kopcovitá, nepríjemná. Sky ale makala parádne, kazila som to ja, nemám toľko nabicyklované a 2x sa šiel zjazd z ktorého som mala hrôzu... Nema prebehla kamarátka Baša v canicrosse.

 

 

Classy b-day party

06.04.2019

A do tretice ďalšie agility neoficiálky vrámci Classy Party v Pezinku. Sky obsadila 2. miesto v súčte 2 behov (jednotilivé behy 5. a 2. miesto) v začiatočníci large. Nemo v rovnakej kategórií v prvom behu 1. miesto, v druhom bohužiaľ DISK. Meghan vo veteránoch podobne prvý beh 1. miesto, druhý DISK, v súčte 3. miesto.

 


 

Tunel Cup

30.03.2019

Ďalšie neoficiálne agility preteky, tentoraz čisto tunelové v Bratislave. Nemo a Sky boli v kategórií začiatočníci large - Nemo vybehal 2. a 4. miesto v jednotlivých behoch (videá), Sky 4. a 3. (videá) z 18 účastníkov. Veteránov spojili so šteniatkami aj vyhodnotenie, takže Meghan obsadila 6. a 8. z 26, nie je už tak rýchla. Sučty sa nevyhodnocovali, iba jednotlivé behy.

 

Jarné agility hry

24.03.2019

Zúčastnili sme sa neoficiálnych agility pretekov v Pezinku. Opäť sa zadarilo so Sky, ktorá zabehla dva čisté behy a v súčte obsadila 2. miesto z 15 účastníkov kategórie začiatočníci large. Nemo v rovnakej kategórií v prvom behu DISK a v druhom zhodil jednu tyčku. Meghan vo veteránoch prvý beh čisto ale v druhom nás potrápil slalom a zhodila jednu tyčku, takže nakoniec z toho bolo 3. miesto zo 6 veteránov.

Video oba behy Sky

 

Top športová krátkosrstá kólia 2018

12.03.2019

Boli zverejnené výsledky celoročnej súťaže Top pes 2018 slovenského Klubu chovateľov kólií a šeltií a Sky (Aimer le bleu Lago Benea) i napriek šteniatkovskej pauze a zranenému ramenu na jeseň získala najviac bodov za šport a stala sa Top športovou krátkosrstou kóliu 2018!
Meghan (Baltica Bila Kaífa) sa umiestnila na druhom mieste, hoci tá zas minulý rok oslávila 11.narodeniny. 
 

Jarné káry Mošovce

10.03.2019

Opäť preteky v Mošovciach, klasická trať 2x 5 km, spestrená jedným riadne blatovým úsekom. So Sky a Nemom sme v kategórií kolobežka 2 psy obsadili 6. miesto z 8 účastníkov a s 11,5 ročnou Meghan sme v canisrosse vybehali 4. miesto spomedzi 9 žien.

 

Zároveň bol vyhodnotený aj Husky Cup 2018/2019 - seriál 4 pretekov Musher klubu Lučenec (jesenné Mošovce, Valča, zimná Polhora a tieto jarné Mošovce) a obsadila som v ňom prvé miesto v kategórií ženy individuálne mushingové disciplíny.

 

Luna prvá výstava

24.02.2019

Luna - Azulia Aisling Agam sa zúčastnila prvej výstavy v triede dorastu získala ocenenie VN1. Gratulujeme Lune a jej majiteľke Dade. Výstavy sa zúčastnil aj jej Otec West Krásná Louka, ktorý získal V1, CAC, Víťaz Slovenska a my so Sky sme tam boli ako diváci a podpora, takže sme si spravili aj rodinnú foto. 

 

Beh na Pajštún

09.02.2019

S Nemom sme si v kategórií beh so psom zabehli preteky Beh na Pajštún, ktoré mali 10,5 km. 

 

Coursingová licencia

28.01.2019

Sky prišla vystavená coursingová licencia (na jej vystavenie musela odbehnúť 3 tréningové a 4 licenčné behy) - to znamená, že už sa môže zúčastniť pretekov v coursingu.

Preteky psích záprahov Oravská Polhora

27.01.2019

Zúčastnili sme sa ďalších pretekov psích záprahov v najsevernejšej obci Slovenska - Oravskej Polhore. Opäť Sky a Nemo v kategórií D (2 psy). Preteky boli opäť dvojdňové, trať mala 6,5 km.

Nemo 6. narodeniny

25.01.2019

Náš borderák Nemo oslávil 6. narodeniny.

MSR psích záprahov Zuberec

20.01.2019

S Nemom a Sky sme sa boli previezť v Zuberci na MSR psích záprahov. Pretekali sme v kategórií D (2 psy ťahajúce sane), ktorá mala trať dlhú 6,2 km - po dve kolá (sobota a nedeľa). Samozrejme v konkurencií oveľa väčších a rýchlejších záprahových psov sme šancu nemali, ale neskončili sme ani posledný.
Sky zároveň v nedeľu oslávila 3. narodeniny.