Šteniatka

Očakávaný vrh E cca 9.6.2023, gravidita potvrdená ultrazvukom

Keyword ValiantAimer le bleu Lago Benea

 

Sky (Aimer le bleu Lago Benea) čaká svoje posledné šteniatka zo špeciálneho zahraničného krytia vo Fínsku. Otcom bude úžasný Sauber (Keyword Valiant), ktorý je nielen krásny -  šampión troch krajín a 2x najlepší pes samec na fínskej špecialke, ale je aj športovo úspešný - vo veku 4 rokov dosiahol titul šampióna v pasení a venuje sa aj rally obedience, odkiaľ má titul RTK1 a má zložený fínsky povahový test na pekných 153 bodov. Je veľmi priateľský, nekonfliktný a takmer vôbec nešteká. :) Sauber je vo Fínsku otcom 4 vrhov a ďalší má na ceste.

Skyinim hlavným športom je agility, kde behá v najvyššej kategórií A3 a J3 a na MSR všetkých plemien 2022 sa umiestnila na skvelom 7. mieste. Okrem toho si rada odskočí aj zapásť ovečky, počuchať vzorky v noseworku , potiahne paničku na biku či kolobežke a v minulosti sa venovala aj coursingu. Z tých aktivít má tiež pár úpechov a zložených skúšok. Výstav sa zúčastnila len niekoľkých, ale dosiahla titul šamióna krásy. Sky je veľmi akčná, vždy pripravená na každú aktivitu, občas trochu ušetkaná, Doma je ale kľudná, priateľská k ľuďom i iným psom. Sky mala šteniatka doposiaľ 2x, vždy bolo dobrá matka, šteniatka má rada aj cudzie. :)

 

Viac informácií

 

Sauber a Sky

 

Všeobecne o našich šteniatkach

Naše šteniatka sa rodia a prvé týždne života trávia vnútri v dome. Neskôr majú svoj výbeh na záhrade, kde s nimi aj my trávime väčsinu dňa, v našej prítomnosti behajú po celej záhrade a v noci sú vnútri. Snažíme sa o ich dobrú socializáciu, veľa kontaktu s ľudmi, deťmi, našimi ďalšími psami a majú kopec podnetov. Kŕmime ich najmä BARF-om a zčasti zvykamé aj komerčne vyrábanú potravu (kvalitné šteňacie granule a konzervy). Šteniatka sú riadne očkované, pravidelne odčervené, majú vystavený petpas (medzinárodný očkovací preukaz), aplikovaný mikročip a klinicky vyšetrené oči u očného špecialistu, Odber je možný od ukončeného 8. týždňa veku, samozrejmosťou je kúpno-predajná zmluva, k šteniatku nový majiteľ dostane hračku, obojok, dečku s vôňou maminy a súrodencov, trochu krmiva na začiatok, minimanuál.

Pre naše šteniatka hľadáme aktívnych majiteľov, pre ktorých bude ich pes najmä spoločník a člen rodiny. Výstavy a športové úspechy sú až druhoradé, hlavné je, aby sa naše šteniatka mali dobre a neboli napríklad posúvané ďalej, ak im budú stáť uši, či nevyrastie zub. Krátkosrstá kólia nie je vhodná na trvalé držanie v koterci (a už vôbec nie na reťazi), najradšej sa zdržiava v tesnej blízkosti majiteľa. Novým majiteľom ponúkam rady a pomoc (v rámci mojich vedomostí a možností) so starostlivosťou, výchovou a výcvikom, prípravou na výstavu či s uchovnením.

Nepredávame šteniatka bez PP!

 


Šteniatka z vrhu B