O mne

Volám sa Petra Horňáková a po psovi som túžila už od útleho detstva. Moji rodičia však boli názoru, že pes do paneláku nepatrí a tak som si tento sen splnila až ako dospelá. Od dlhosrstých kólií, ktoré som zbožňovala spočiatku, som sa potom preorientovala na ich menej chlpaté a akčnejšie príbuzné - krátkosrsté kólie. V roku 2007 som z Fínska priviezla Phoebe a o pár mesiacov neskôr z Čiech Meghan a zároveň som si registrovala názov chovateľskej stanice Aisling Agam, čo v škótskej gaelštine (kólie pochádzajú zo Škotska) znamená Môj sen. 

 

"Budúcnosť patrí tým, ktorí veria v krásu svojich snov."
(Eleanor Roosevelt)

 

Tým som si splnila svoj sen a začal sa ten pravý život s psími parťákmi po boku. Strávili sme spolu kopec času v prírode, na cvičáku ale i bežnými prechádzkami či povaľovaním sa doma na gauči. Vďaka psom som začala tráviť viac času vonku, športovať, spoznala som veľa nových ľudí, čosi precestovala... Po Phoebe sa mi napriek snahe odchovať šteniatka nepodarilo, nakoniec do svorky pribudol na šport border kóliak Nemo, ale krátkosrsté kólie sú predsa moja srdcovka, takže v roku 2016 som zaobstarala Sky a s jej potomkami sa konečne začala písať história chovateľskej stanice Aisling Agam.

 

Mojim cieľom je odchovávať krátkosrsté kólie štandartného vzhľadu - hlavne s dobrou a funkčnou stavbou tela, pevnou povahou, ľahko motivovateľné, aktívne, prispôsobivé, priateľské a v neposlednom rade samozrejme zdravé. Pod zdravé, ale nemyslím psy s (len) kopou genetických testov s výsledkom neprenášač, ale hlavne psy s zdravým pohybovým aparátom, dobrou imunitou, bez alergií, tráviacich či iných ťažkostí. Proste také, aby život so švornohým parťákom bol radosť a nie trápenie.