Novinky 2022

Lord of the Winter II.

04.12.2022
Na druhom preteku Lord of the Winter sa nám so Sky celkom darilo - zo 6 behov tri čisto, dva s jednou chybou (zóna a tyčka) a jedna diskvalifikácia samozrejme mojou chybou. Najviac sa nám podaril beh LJ3 od Bernd Hüppe - s 0 TB na 2. mieste z 30 tímov v kategórií. Vo finále sme potom skončili s čistým behom na 6. mieste z 37 tímov, ktoré postúpili do finále.
Zato so Star to ešte vyzerá všelijako, niečo sú ešte jej chýbajúce skúsenosti, niečo moje chyby vo vedení, keď si neuvedomujem, že nie je Sky a behá predsa v niečom inak, ale podarilo sa nám tento víkend dobehnúť tri behy z 5, z toho dnešnú LA3 čisto na 9. mieste.

Očné vyšetrenie

30.11.2022

Sky a Star  absolvovali opakované očné vyšetrenie u MVDr. Zubrického, obe s výborným výsledkom - prosté všetkých očných vád!
Sky vo veku 6 rokov, 10 mesiacov a Star 2 roky, 9 mesiacov.

Medzinárodná výstava Bratislava

25.11.2022

Sky dnes ukázala, že je nielen šikovná a rýchla, ale aj pekná (napriek chýbajucim zubom po úraze), v triede otvorenej získala od Írskej rozhodkyne Diane Stewart-Ritchie ocenenie V1, CAC, CACIB, BOB a splnila tak podmienky pre udelenie titulu Slovenský šampión krásy! Rozhodkyňa bola pomerne dôkladná a prísna a zadávala aj pomerne dosť VD-čiek (u rôznych plemien), takže si to naozaj vážim.

Agility Collie & Sheltie Cup

19.11.2022
Na Agility Collie & Sheltie Cup som sa tešila celý rok, lebo je to jedinečná príležitosť porovnať sa rovnakým plemenom a nezávodiť stále len proti borderkám. A tentokrát sme sa porovnali fakt dobre - Sky s čistými behmi a najrýchlejším časom suverénne vyhrala prvé dva behy - Open Jumping I. aj Open Agility z 20 kólií. V druhom Jumpingu sme sa hlúpo diskli hneď na začiatku, keď mi nepočkala na štarte. Vo finále Agility potom mala opäť najrýchlejší čas, bohužiaľ skočená zóna na kladine a teda 5 TB ju odsunuli na 4. miesto.
V súťaži družstiev sme sa so Sky, Star a Abirou od Mátého Stummera umiestnili na krásnom druhom mieste.

Lord of the Winter I

06.11.2022

Na Lord of the Winter I. sme niečo zabehli dobre, niekde sa pritrafili dáke chybičky, poväčšine moje. Najviac sa nám so Sky podaril beh J3 II. bez chyby na 5. mieste z 32 tímov, čím sme postúpili do finále, kde sa sa trochu smolne diskli po tom čo som sa šmykla a skoro spadla a psa som mala medzitým na inej prekážke.

Aprílové skúšky

16.04.2022

Sky sa po jej skoro dvojmesačnom kľudovom režime a jednom tréningu pred týmto pretekom podarili dáky chyby v oboch behoch LA3, ale celkovo mám z toho dobrý pocit, bežalo sa mi s ňou dobre. Tentokrát sa viac darilo Star v LA2, hoci v prvom behu mi nepochopiteľne minula poslednú prekážku, takže za to boli dáke trestné body, druhý bol ale čistý, čo v súčte znamenalo 3. miesto z 22 tímov v kategórií.

RIP Meghan

08.04.2022

Vo veku 14,5 roka sme sa museli rozlúčiť s Meghan...
Baltica Bila Kaífa *27.9.2007 †8.4.2022

Sportovní pes roku KCHCS

25.03.2022

Český Klub chovatelů Collií a Sheltií, kde som členom od minulého roka, zverejnil výsledky celoročnej súťaže Sportovní pes roku 2021 a Sky medzi krátkosrstými kóliami zvíťazila hneď v dvoch kategóriach a získala tituly: Sportovní pes roku Agility 2021 a Sportovní pes roku Pasení 2021.

Game of Judges

20.02.2022

Zúčastnili sme sa pretekov Game of Judges v Pezniku, vrámci stretávky rozhodcov z celej Európy. Rozhodcovia pre jednotlivé behy boli náhodne losovaní a poväčšine nám pripravili riadne výzvy. Prvý beh Open Jumping od rozhodkyne Marleen Haeneefstingels (BE) som dobehla iba so Star s dákymi trestnými bodmi, v behu so Sky som akosi zabudla trať a stiahla ju na prekážku zo zlej strany. Tento beh dobehli len 4 tímy, takže Star bola 4. z 30 tímov large. Open Agility staval rozhodca Norbert Behren (DE), so Star sme sa diskli ale so Sky sa mi podaril pekný čistý beh s rýchlosťou 5,46 m/s a obsadili sme 2. miesto z 28 štartujúcich!

Keďže iba jeden large tím zabehol oba behy, rozhodoval o ďalších umiestneniach Open Agility a Sky tak v súčte skončila na 3. mieste a odniesli sme si krásnu plaketu a ceny!