Novinky 2014

Mikulášsky kros Pezinok

07.12.2014

Deň po Mikulášovi sme sa boli prebehnúť na preteku v Pezinku s názvom Mikulášsky kros, ktorý mal 12 km. Bežala som s Meghan a Nemom v kategórií beh so psom ženysme obsadili 4. miesto z 13.

Mushing pod věží Radíkov

30.11.2014

29.-30.11.2014 sme sa vybrali do Radíkova na preteky psích záprahov, opäť aj s požičanou Nirou. Trasa rovnaká ako na jar technická, dlhá 4 km.

Naše výsledky:

• Peťa + Meghan - bikejoring ženy - 3. miesto
  • Peťa + Nemo - canicross ženy - 5. miesto
  • Erik + Crash + Nira - scooter 2 - 1. miesto

Hradecký sprint

23.11.2014

Vyrazili sme na preteky do Bělču nad Orlicí, obaja sme mali premieru v kategórií kolobežka s dvoma psami. Erik si ku Crashovi požičal od kamarátky alaskánku Niru. Kokurencia bola riadna, v našej kategórií 18 závodníkov. Inak krásna trať a výborne usporiadaný závod.

• Erik + Crash + Nira - scooter 2 - 10. miesto
  • Peťa + Meghan + Nemo - scooter 2 - 11. miesto

Revištský okruh

09.11.2014

8.-9.11.2014 Revištský okruh - alias 5 kilometrová jazda Revištským blatom.

Peťa + Nemo - bikejoring ženy - 2. miesto
Peťa + Meghan - canicross ženy -  2. miesto
Erik + Crash - bikejoring muži - 3. miesto

Dračí kros

26.10.2014

Od horárne na batislavskej Peknej ceste štartovali bežecké preteky Dračí kros s dĺžkou 15 km. Orzanizátori sa premierovo rozhodli vypísať aj kategóriu bez so psom, ktorá zaznamenala riadnu účasť. Žien sa zúčastnílo 18 a mne s Meghan a kríženkou Trishou sa podarilo obsadiť 4. miesto.

Memoriál Daniela Lukáča Mošovce

19.10.2014

Zúčastnili sme preteku psích záprahov v Mošovciach a zaroveň sme na tomto preteku vstúpili obaja so Musher klubu Lučenec, takže sú z nás už skutoční musheri. :)

• Peťa + Meghan - canicross ženy - 1. miesto
  • Peťa + Nemo - bikejoring ženy - 3. miesto
  • Erik + Crash - bikejoring muži - 4. miesto

Malokarpatský dogtrekking 2014

20.09.2014

Tretí septembrový víkend patril už tradične Malokarpatskému dogtrekkingu. Obaja sme tentoraz vyrazili na trasu MID - 34 km, Phoebe si s kamarátkou Karolínou Hauerovou a jej skoro jazvečíkom Chillim dala MINI -

• Peťa + Meghan + Nemo - MID ženy - 2. miesto, čas 5:03
  • Erik + Crash + Trisha - MID muži - 7. miesto, čas 6:43
  • Karolína Hauerová + Phoebe + Chilli - MINI ženy -

DogFest Horné Saliby

26.07.2014

DogFest - najpestrejší festival psích športov na Slovensko - tu sme skutočne nemohli chýbať, hoci sme sa zúčastnili len jedného dňa a to dogfrisbee disciplín, canicrossu a orieškiády. V dištančných dogfrisbee disciplínach (Superminidistance, Dogdartbee) sa ani s Nemom ani s Phoebe vôbec nedarilo (panička sa musí naučiť poriadne hádzať), v orieškiáde sa ani Crash ani Trisha tiež neumiestnili, v canicross sme na tom boli lepšie - viezli sme si domov 1. miesto medzi ženami a vovečernej neoficiálnej Night dogfrisbee freestyle show za svetla reflektorov dosť nečakane zahviezdil Nemo a vyraďovacím spôsobom sa dostal až do finále a nakoniec z toho bolo 2. miesto.

• Peťa + Meghan - canicross ženy - 1. miesto
  • Erik + Crash - canicross muži - ?
  • Nemo - Night dogfrisbee freestyle show - 2. miesto

Tréningový mushingový kemp

01.06.2014

Na pozvanie našich kamarátov z Moravy sme sa vydali do Bielych Karpát do rekreačného strediska Královec na tréningový mushingový kemp, ktorý usporiadali. Na programe boli mushingové tréningy, prednášky, canicrossový minizávod, minizávod na kolobežkách bez psov a samozrejme opekačka a spoločná zábava.

• Erik + Crash - canicross muži - 15. miesto
  • Peťa + Nemo - canicross ženy - 3. miesto

Wienerwald dogtrekking

19.04.2014

Zúčastnili sme sa rakúskeho dogtrekkingu vo Wienerwalde. Erik išiel stredne dlhú trasu 42 km, Peťa išla (odbehla) kratšiu 20 km trasu, kvôli Nemovi, ktorý podľa rakúskych pravidiel ešte nemal vek na dlhšiu trasu.

• Erik + Crash + Trisha - 42 km - 9:54, 6. miesto (muži + ženy)
  • Peťa + Meghan + Nemo - 20 km - 2:40, 1. miesto (muži + ženy)

Jarné preteky Radíkov

30.03.2014

Vyrazili sme do Čiech na jarné preteky v Radíkove. Závodnú premieru v bikejoringu si tu odbili Crash i Nemo.