Novinky 2015

Mikulášsky kros

05.12.2015

Mikulášsky kros v Pezinku - 12,7 km, bežecké preteky s kategóriou beh so psom. Zabehla som si ich s dvojkou Meghan a Trisha a obsadili sme 4. miesto medzi ženami.

Babat-kupa - majstrovstvá Maďarska off-snow

29.11.2015

Zúčastnili sme sa maďarského preteku Babat-kupa pri Budupešti, ktoré bolo zároveň Majstrovstvámi Maďarska off-snow. Trať bola po ďaždi ma hranici zjazdnosti - rozbahnenená, šmykľavá, nerovná, čo s celkom slušnými prevýšeniami z toho urobilo súťaž v tom, kto sa viackrát ocitne na zemi. :) Keď sa do toho pridalo v sobotu večer aj sneženie, organizátori druhé kolo zrušili a pretek bol vyhodnotený len na základe sobotných výsledkov. S Meghan a Nemom sme bez konkurenice obsadili 1. miesto v kategórií bikejoring 2 psy.

Hradecký sprint a mid

22.11.2015

Po roku sme sa opäť vydali na perfekné preteky s krásnou 6 km trasou do Běleču nad Orlící. Opäť s Meghan a Nemom na kolobežke, umiestnili sme sa na 10. mieste z 19 účastníkov v tejto kategórií.

Radíkovský sprint a mid

15.11.2015

Už tradičný jesenný Radíkov, tradične kopec blata, technická trať a tentoraz aj celovíkendový dážď. S Nemo som si to odjazdila v kategórií bikejoring ženy, s Meghan sme si dali tentoraz canicross na dlhšej trati, tzv. MID, ktorá mala cca 9 km a obsadili sme 3. miesto.

Revištský okruh

08.11.2015

Preteky na Revišti - tentoraz prekvapivo bez dažďa a blata, v nedeľu nás dokonca prekvapilo riadne teplo. S Nemom sme vyjazdili 2. miesto v kategórií bikejoring muži + ženy spomedzi 6 účastníkov, s Meghan v canicrosse z toho bolo dokonca 1.miesto v ženách.

Sansport Night Run

31.10.2015

Na Halloween sa konal Sansport Night Run - perfektný nočný beh za svetla čeloviek s dĺžkou 12 km, vypísaná bola aj kategória beh so psom, takže sme nemohli chýbať. Nema mala požičaného Jana Mareková a skončili na 3.mieste, ja s Meghan sme dobehli 4. v spojenej kategórií muži a ženy.

Dračí kros

25.10.2015

Ani tento rok sme nemohli chýbať na skvelých bežeckých pretekoch Dračí kros so štartom v Bratislave na Peknej ceste. Trasa mala 15 km. S Meghan a Nemom som v kategórií beh so psom ženy skončila na 2. mieste z 10 učastníčok.

Majstrovstvá SR Mošovce

18.10.2015

Preteky psích záprahov v Mošovciach mali tentoraz štatút Majstrovstiev Slovenska a teda aj riadnu účasť v takmer všetkých kategóriach. S Meghan sme v canicrosse obsadili 5. miesto z 13 účastníčiek. Nemo a Trisha si spolu dali štart v kategórií kolobežka a skočili na 10. mieste.

Preteky Vének

11.10.2015

10.-11.10.2015 sme sa zúčastnili pretekov psích záprahov off-snow v maďarskej dedinke Vének. S Meghan + Nemom sme súťažili v kategórií bikejoring 2 psy, kde sme si odniesli 1. miesto, s Phoebe som bežala canicross, ale moc sa jej nechcelo a skočili sme na 6. mieste.

Malokarpatský dogtrekking

19.09.2015

Už tradične sme sa zúčastnili Malokarpatského dogtrekkingu v Bratislave. S Phoebe, Meghan a Nemom sme šli kategóriu MID (35 km) a s časom 5:44 sme si domov odniesli pohár za 1. miesto ženy, hoci som štartovala chorá a pod vplyvom paralenu. :)

IronDog

13.09.2015

V Rakúskom Litschau sa konal pretek IronDog - triatlon a duatlon so psom. S Meghan sme štartovali v kategórií triatlon bike ženy. Pretek mal dokopy 3 etapy, ktorých časy sa sčítali. V sobotu sa začalo 150 m plávanie + 4 km bikejoring + 4 km canicross, nasledoval v sobotu večer nočný canicross cca 2,5 km a v nedeľu opäť 150 m plávanie, 4 km bikejoring, 4 km canicross. Voda bola riadne studená, na trati slušné prevýšenia, prudké zákruty, strmé zjazdy, brody, skaly, beh cez potok... Zamakali sme si riadne teda riadne. Skoro 8-ročná Meghan to zvládla úplne úžasne, akurát do vody sa jej moc nechcelo. Paleta plemien na preteku bola ozaj ozaj pestrá, záprahových psom nebola zďaleka také prevaha ako inokedy, ale i tak aké bolo moje prekvapenie, keď sme obsadili  5. miesto z 37 žien v kategórii!

Phoebe je interšampión!

10.09.2015

Panička sa konečne pod dlhom čase posnažila a vybavila Phoebe potvrdenie titulu Interšampión (C.I.B.). Phoebe mala podmienky splnené už pred šiestimi rokmi vo veku 2 roky, 3 mesiace a 19 dní.

DogFest Šala

12.07.2015

DogFest-u 2015 (festivalu psích športov) sme sa zúčastnili vo viacerých kategóriach.

05.07.2015

Cez víkend sme splavovali Malý Dunaj a s spolu s nami aj Meghan.

Krasňanská kúria

24.05.2015

Na bežeckých pretekoch Krasňanská kúria otvorili aj kategóriu beh so psom (7 km), takže sme nemohli chýbať. Zapriahla som dvojku Nemo a Meghan a dobehli sme si po 3. miesto v kategórií beh so psom ženy spomedzi 16 účastníčiek.

Štafetové preteky Horník

09.05.2015

V Čechách sme sa 8.-9.5. zučastnili netradičného mushingového preteku - pretekali medzi sebou tímy vo štafete zloženej z canicrossu, scootru a bikejoringu. Našu štafetu s názvom P.E.S. (začiatočné písmená našich krstných mien) tvorili v canicrosse Peťa s Meghan, kolobežku šiel Erik s Crashom a na bicykli naša kamarátka Silvia s alaskánkou Nirou. Bojovali sme statočne, no v silnej českej konkurencií sme skončili na 15. mieste.

Cross Country Rača-Kamzík

19.04.2015

Vrámci slávného preteku Cross Country Baba-Kamzík otvorili tento rok aj kategóriu beh so psom, hoci len na kratšej trase Rača-Kamzík 16 km. S Meghan a Nemom sme v kategórií beh so psom ženy obsadili 3. miesto.

Jarný Radíkov

29.03.2015

Cez víkend sme sa zúčastnili jarných závodov psích záprahov na Radíkove pri Olomouci.

• Erik + Crash + Nira - scooter 2 - 3. miesto (z 11)
  • Peťa + Meghan - canicross ženy - 11. miesto (z 18)
  • Peťa + Nemo - bikejoring ženy - 2. miesto

Seminár s Františkom Šustom

15.03.2015

Tentokrát mala program len panička - vzdelávala sa na seminári "Tréning je rozhovor" so známym českým trénerom Františkom Šustom.

Veľká cena Zuberca

08.03.2015

Zúčastnili sme sa posledných tohtoročných zimných pretekov v Zuberci pod Tatrami. Teploty už boli kus nad nulou a sneh na lúkach držal len tak-tak. Oboja sme pretekali v kategórií C - Erik mal ku Crashovi tradične požičanú Niru a ďalších dvoch alaskánov od Levíčkových.

A domov sme si priviezli záprahovú posilu - 10 mesačného alaskána menom Altaj od Levíčkových.

• Erik + Crash + Nira + 2 alaskáni - kategória C - 6. miesto
  • Peťa + Meghan + Nemo + Trisha  - kategória C - 7. miesto

Preteky Oravská Lesná

22.02.2015

21.-22.2. sa v Oravskej Lesnej konali preteky psích záprahov v šprinte a mide. My sme súťažili samozrejme v šprinte, ktorý mal dĺžku 9 km. Kategórie C a D boli zlučené do jednej - malý záprah. Erik mal ako posilu požičaných 2 husky.

• Erik + Crash + Trisha + 2 husky - kategória C + D - 11. miesto
  • Peťa + Meghan + Nemo - kategória C + D - 6. miesto

Hutianska stopa

08.02.2015

Konali sa preteky na Detvianskej hute s názvom Hutianska stopa s dĺžkou 8 km. S našími psami (+ požičanou Nirou) závodil tentoraz len Erik, dostal do tímu aj Nema, keďže Meghan si ešte doliečovala zranenie nohy.

• Erik + Crash + Nira + Trisha + Nemo - kategória C - 3. miesto

Top športová krátkosrstá kólia 2014

04.02.2015

Boli zverejnené výsledky súťaže Top pes Klubu chovateľov kólií a šeltií. Naša Meghan získala titul Top športová krátkosrstá kólia 2014.

Preteky psích záprahov Krahule

11.01.2015

Naše prvé preteky psích záprahov na snehu v obci Krahule sa zmenili skôr na preteky na vode. Z rozprávkovo krásnej trate sa po daždi a oteplení stala vodová plačkanica. Odbehalo sa len sobotné kolo a preteky boli vyhodnotené podľa neho. Erik mal ku svojim Crashovi a Trishy požičané ešte alaskánky Niru a Ice.