Novinky 2016

Phoebe - Top veterán klubu 2016

23.12.2016

Boli zverejnené výsledky celoročnej súťaže Top pes 2016 - Klubu chovateľov kólií a šeltií.
Naša Phoebe (Cinnaberry's Uptown Girl) sa stala Top veteránom klubu 2016.

Royal Canin Cup Košice

11.12.2016

V Košiciach sa konalo posledné kolo série 4 pretekov pod názvom Royal Canin Cup. Jednokolový pretek s dĺžkou cca 3,5 km viedol krásnymi lesnými cestami a trocha snehu tomu ešte dodala na atmosfére. V kategórií bikejoring ženy som nastúpila s Meghan - na pohodku, z preteku sme si odniesli 6. miesto. A v celkovom súčte Royal Canin Cupu (4 preteky) som obsadila 1. miesto v kategórií bikejoring ženy.

Mikulas kupa

04.12.2016

Zúčastnili sme sa preteku Mikulas kupa - Majstrovstiev Maďarska psích záprahov off-snow. Piesčitá trať na rovine mala 5 km. S Meghan a Nemom sme v kategórií scooter 2 ženy skončili na 3. mieste.

Preteky Běleč nad Orlicí

20.11.2016

Opäť sme sa zúčastnili už tradične skvelých pretekov Hradecký sprint a mid, opäť dvojka Nemo a Meghan v scooter 2 samozrejme v šprinte na trati dlhej 6,2 km. Obsadili sme 6. miesto.

Revištský okruh 2016

13.11.2016

Bahnové kúpele si tentokrát na trati užil Erik - okrem so svojich psov štartoval aj miesto mňa s Meghan a Nemom v scooter 2. Okrem toho sa po preteku na krátkej trati konal aj skúšobný minipretek štafiet. V štafete troch borderiek som štartovala s Nemom na scootri v štafete s Ninkou Šmilňákovou s Barym (canicross) a Luciu Tučaniovou s Nemovou sestrou Leiou (bikejoring) a obsadili tretie miesto.

MČR Horník

30.10.2016

Zúčastnili Majstrovstiev ČR off-snow psích záprahov, opäť Nemo + Meghan v scooter 2, jazdu na nádhernej trati na Vysočine sme si skutočne užili.

MSR Mošovce

23.10.2016

Opäť krásna trasa v Mošovciach, tentoraz dlhá 4 km - Majstrovstvá SR off-snow. V kategórií scooter 2 sme obsadili 11. miesto.

Preteky Bordovice

02.10.2016

Jednodňové preteky v Bordoviciach na severe Moravy - bolo pomerne teplo tak bola trať krátka 3,1 km, ale krásná trávnatá a príjemná. Obsadili sme 8. miesto v kategórií scooter 2 - Nemo a Meghan.

Dunaharszti

25.09.2016

Zúčastnili sme sa pretekov v maďarskom Dunaharaszti - International sled dog weekend. Trať mala 2,1 km okolo jazera. V kategórií bikejoring 2 psy sme s Meghan a Trishou obsadili 3. miesto, s Nemom v kolobežke ženy 2. miesto.

IronDog

18.09.2016

Opäť sme absolvovali perfektný ale náročný pretek v Rakúsku - IronDog. Tentokrát sme s Meghan súťažili s kategórií Duatlon scooter ženy - to znamená v sobotu 4 km scooter a 4 km canicross, v sobotu večer nočný canicross 3 km a v nedeľu opäť 4 km scooter a 4 km canicross. Napriek nášmu pohodovému tehotensko-dôchodcovskému tempu sme obsadili 4. miesto z 8 v kategórií!

Dogtrekking Slovenský raj

10.09.2016

Zúčastnili sme sa Dogtrekkingu Slovenský raj - v kategórií MINI 17 km. Zapriahla som si tri psy Phoebe, Meghan a Trishu a obsadili sme 10. miesto medzi ženami.

Royal Canin Cup Doľany

03.09.2016

Pokračovanie série Royal Canin Cup v Doľanoch. Trasa mala 2,9 km, tentoraz v zložení Meghan bikejoring, Nemo scooter.

Splav Mošonského Dunaja

14.08.2016

Sky s nami absolvovala aj ďalší splav - tentoraz sme vrámci teambuildingu z práce cez víkend splavovali Mošonský Dunaj v Maďarsku.

Splav Hrona

03.07.2016

Dvojdňový splav Hrona s Musher klubom Lučenec s nami absolvovala aj 5-mesačná Sky. V ľodke sa jej páčilo a zvládla to celé na jednotku.

Royal Canin Cup Trenčín

04.06.2016

Druhé kolo Royal Canin Cupu, tentoraz na pomerne technickej trati v Trenčíne. S Nemom tentoraz pretekala v bikejoringu jeho chovateľka Lucia a hneď pri jej premiére v tejto kategórií si odniesla v 1. miesto s Nemovu sestrou Leiou a 2. miesto s Nemom. Ja som sa prebehla s Meghan v canicrosse.

Gaia Run

29.05.2016

S Meghan sme si zabehli pretek Gaia Run v bratislavskej Petržalke v kategórií beh so psom - trať mala 4,4 km a skončili sme na 5. mieste.

Royal Canin Cup Mengusovce

22.05.2016

Zúčastnili sme prvého kola Royal Canin Cupu, ktorý sa konal v Mengusovciach pod Tatrami. Teplo bolo riadne ale chlpáč Nemo sa fakt posnažil a obsadili sme 1. miesto v bikejoringu ženách, s Meghan to v canicrosse tak dobre nešlo, skončili sme na 12. mieste.

Genesis štafety Horník

08.05.2016

Cez víkend sme sa v Čechách zúčastnili dvojdňového mushingového štafetového preteku Genesis štafety Horník a podarilo sa nám vyskladať štafetu zloženú z krátkosrstých kólií:
canicross - Miro Dávidek + Hejmi (Helios of Bohemia Balada)
scooter - Zuzka Říhová + Bugi (Toonian Satch Boogie)
bikejoring - ja + Meghan (Baltica Bila Kaífa)

V silnej konkurencii prevažne mushingových psov z toho napokon bolo 33. miesto. Ďakujem mojim spoluštafetárom za účasť a snahu.

KV Chropyně

07.05.2016

Kým my sme športovali na Horníku, Phoebe sa s svojou novou handlerkou Peťou Karulosovou vydala na výstavu.
Rozhodca: Geoff Duffield (GB)
Cinnaberry's Uptown Girl - trieda veteránov - V1, BOB-veterán
Peťa, ďakujeme za odvoz, predvedenie a starostlivosť o Phoebe.

Zraz KK

30.04.2016

Zúčastnili sme sa minizrazu krátkosrstých kólií v Ivanke pri Dunaji. Celkovo sa zišlo 7 KK a 1 kríženec.

KV Lučenec

16.04.2016

Po dlhej dobe na výstave...

Aimer le bleu Lago Benea "Sky" - trieda mladší dorast - VN1
Cinnaberry's Uptown Girl "Phoebe" - trieda veteránov - V1 (z 2), najkrajšia hlava v plemene

rozhodca: Vilmos Kardos (HU)

Za krásne predvedenie Phoebe patrí vďaka Peti Karolusovej!

Bear Cup

03.04.2016

Zúčastnili sme sa pretekov psích záprahov v Maďarsku - Bear Cup. S Meghan sme si opäť zabehli canicross a obsadili sme 4. miesto z 28 žien v kategórií. Nemo a Trisha pretekali v kategórií bikejoring 2 a skončili na 2. mieste.

Sky

26.03.2016

Do svorky pribudol nový prírastok - šteniatko krátkosrstej kólie Aimer le bleu Lago Benea "Sky"

.

Velikonoční mushing pod věží

26.03.2016

Tentokrát len canicross s Meghan, Nemo si doliečoval zranenú nohu. Z 16 žien v kategórií sme obsadili 4. miesto.

Jarné preteky Mošovce

13.03.2016

Kvôli biednej zime a zrušeným pretekom sa výnimočne konali jarné preteky off-snow v Mošovciach. Závodilo sa na trati dlhej 7,3 km, pre canicross 6,3 km so slušnými prevýšeniami. S Nemom a Trishou sme v scooter 2 obsadili 5. miesto, s Meghan sme to v canicrosse napokon vytiahli na 3. miesto.

Bordovický sprint

23.01.2016

Tohtoročná zima opäť mushingu nepraje a závody sa rušia jeden za druhým, tak sme sa vybrali aspoň na jednodňový pretek do Moravských Beskyd - Bordovický sprint, na trati dlhej 6 km.V kategórií D sme s Nemom a Meghan obsadili 2. miesto.