Novinky 2021

Noseworkové skúšky

24.10.2021

Star zložila na noseworkových skúškach v Bratislave svoju prvú dvojkovú skúšku L2E (špeciál exteriéry úroveň 2).

 

Herding Collie & Sheltie Cup

23.10.2021

Zúčastnili sme sa Herding Collie & Sheltie Cupu v Pohořelicích, ktorý posudzovala Helena Muzikářová.
Sky skladala skúšku IHT 1 TS a samozrejme nezaprela svoj temperament, takže pri štekaní, tlačení sa na ovce a občasnom neposlúchnutí povelov, považujem 79 bodov a známku Dobrá celkom za úspech.
Star nastúpila na o úroveň nižšiu skúšku HWT TS a pracovala celkom dobre a sústredene a dosiahla 93 bodov a známku Výborná!

 

MSR Mošovce

17.10.2021

Zúčastnili sme sa Majstrovstiev Slovenska psích záprahov v naších obľúbených Mošovciach. Trať mala klasicky 4,8 km a bola nezvykle suchá. So Sky a Star som opať šla v kategórií scooter 2 psy a s Nemom canicross.

foto: Petrovic Pictures

Lubieszowski cross

03.10.2021

Vyrazili sme na preteky psích záprahov do Poľska - Lubiezsowski cross. Trať mal kvôli teplu len 3,2 km (canicross druhý deň 3,6 km). Prvý závod s kolobežkou spolu bežali Sky a Star, konečne mám zas po pár rokoch KK dvojku, Star zvládla prvý závod nad očakávania. S Nemom som si zabehla canicross.

 

Špeciálna výstava Brno

01.10.2021

So Star som sa zúčastnila Špeciálnej výstavy kólií a šeltií pri Svetovej výstavy v Brne. Pôvodne mala krátkosrsté kólie posudzovať anglická rozhodkyňa, špecialistka na plemenp, na ktorú som sa hlásila a tešila, bohužial na poslednú chvíľu došlo ku zmene a posudzovala Lidija Okleščen zo Slovinska. Star dostala v triede strednej krásny posudok a skončila ako V4.

foto: Nikola Běhalová

Septembrové agility skúšky

26.09.2021

Star mala na Septembrových agility skúškach v Pezinku premiéru v kategórií LA2. S dákymi trestnými bodmi sme zabehli obe skúšky (druhú som jej na predposlednej prekážke pokazila ja, inak by bola čistá) a obsadili sme v ich súčte 3. miesto z 12 účastníkov. So Sky v trojkách nám parkúry tentoraz príliš nesadli, dobehli sme len jednu skúšku aj tú s dákymi chybičkami.

 

MV Nitra

25.09.2021

Zúčastnili sme sa medzinárodnej výstavy psov v Nitre, posudzoval Željko Lozić zo Srbska. Na prvú výstavu zobrali majitelia môj odchov - psa Birk Aisling Agam, ktorý získal v triede strednej ocenenie V1, CAC, CACIB, BOS. Star bola taktiež v triede strednej v sukách a podarilo sa jej vyhrať V1, CAC, CACIB a BOB a splnila tak podmienky na udelenie titulu Slovenský šampión.

 

Beitris a Birk Aisling Agam

Nosework víkend

19.09.2021

Tento víkend sme pre zmenu mali oba dni nosework skúšky. Star bola veľmi šikovná - zložila skúšky L1V, L1I a NW1 a má tak už zložené všetky jednotkové skúšky. 
So Sky som sa pokúsila o trojky - ako vôbec prvý tím na Slovensku a podarilo sa nám v sobotu zložiť skúšku L3E (špeciál exteriéry úroveň 3), to znamená tri pachy, neznámy počet vzoriek v každom teréne a bez potvrdenia nálezov rozhodcom. Sky bola fantastická, ja som trochu stresovala, ale vyšlo to!

 

Agility víkend

12.09.2021

Víkend sa niesol v znamení agility - v sobotu Drobné dobré skúšky v Bratislave, v nedeľu Skiperácke skúšky Nový Život. Niektoré behy sa podarili viac, niektore menej. V sobotu sme si odniesli v súčte 2 skúšok dve 2. miesta - Star v LA1, Sky v LA3. V nedeľu zabehla Star jednu skúšku čisto, druhú s 5 TB a splnila tak podmienky na prestup do LA2 - vo veku 18 mesiacov + 1 týždeň. A Sky mala jednu peknú čistú LA3.

 


Star LA1 čisto

 


Sky LA3 čisto

Star zahájila agility kariéru a ovečky

05.09.2021

Cestou za ovečkami sme si najprv spravili malú zachádzku na agility skúšky pri Hradci Králové v obci Dolní Přím-Probluz. Star tu zahájila agility kariéru presne vo veku 18 mesiacov - na úplne cudzom mieste, cudzích prekážkách, po 4 hodinách cesty. Jedna skúška nič moc, ale druhú LA1 zabehla čisto! Sky v trojkách behala super, rýchlo, krásne reagovala, bohužial nám smolne popadali dáke tyčky.

 

 

Potom sme sa presunuli do Martinkovíc, kde sme strávili tri dni tréningami pasenia a prípravou na skúšky. Tentokrát som s nami vzala aj Lunu, ktorá ovečky videla po vyše dvoch rokoch (vtedy mala 2 tréningy pred skúškami vlôh) a aj aj jej to šlo pekne a snažila sa, má to v krvi. :)

 

Birk chovný pes

30.08.2021

Birk Aisling Agam absolvoval rtg s tými najlepšími výsledkami DBK A/A, DLK 0/0 a zároveň chovnú prehliadku s výsledkom chovný, výška 59,5 cm, plnochrupý, nožnicový zhryz, semenníky OK.
Okrem toho je Birk prostý všetkých očných vád (6,5 týždňa), DM N/N, MDR1 -/- a bez vlohy pre dlhú srsť (po rodičoch) a má prirodzene klopené uší. Majiteľ je Martin Filo
Foto vo veku 14 mesiacov (máj) - DADApictures

Sunny Race

22.08.2021

So Sky som sa účastnila agility preteku Sunny Race v Pezinku. V sobotu sa bežali 2 skúškové behy a hoci sa nám ani jeden príliš dobre nepodaril, bolo z toho prekvapivo 3. miesto v súčte z 21 tímov v kategórií LA3. V nedeľu boli na programe 3 otvorené behy - jumping sme zabehli čisto a v oboch Open Agility po chybičke - raz odmietnutie, druhý raz spadnutá tyčka a súčte 3 behov sme sa umiestnili na 3. mieste zo 42 large tímov!

 

MV Bratislava

20.08.2021

Star sa zúčastnila medzinárodnej výstavy psov v Bratislave s výsledkom V1, CAC, CACIB v triede strednej u rozhodcu Tibora Havelku.

 

Nosework skúšky

15.08.2021

So Star som sa zúčastnila v Pezinku noseworkových skúšok. Skúšku L1C (kontajnéry úroveň 1) zložila bez problémov v krásnych časoch. V ďalších dvoch skúškach sa nám darilo o čosi menej - v skúške L1I (interiéry úroveň 1) síce našla všetko, ale jeden nález bol kúsok mimo tolerancie, značila ho o kúsok vedľa a v skúške NW1 (všeobecná noseworková skúška 1) som jej to pokazila ja, keď som ju pri hľadaní na vozidlách v podstate odviedla preč keď sa snažila dohľadať vzorku, inak všetko super. 

 

Pasenie Martínkovice

13.08.2021

Tri dni tréningov pasenia v Martinkovicich so Sky a Star - bolo perfektne - krásne prostredie, úžasná príroda, kľud, ticho a spoločnosť super ľudí. Po pasení sme si navečer vybehli aj na menšie výlety do kopcov, je to tam neskutočne nádherné.

Klubová výstava Lučenec

24.07.2021

Zúčastnili sme sa klubovej výstavy kólií a šeltií v Lučenci. Posudzovateľom bol Vladimír Javorčík. Star získala v konkurencií jednej ďalšej sučky V1, CAC v triede strednej, Sky tiež V1, CAC v triede pracovnej. Okrem toho sa výstavy zúčastnil aj odchov Bjarni Aisling Agam "Ace", ktorý získal V2, R.CAC. 

Naviac sa Sky s Ondrom zúčastnili súťaže Dieťa a pes a Star s so Sofkou Junior Handlingu a vyhrali hromadu cien.

 

  Bjarni Aisling Agam - R.CAC Beitris Aisling Agam - CAC Aimer le bleu Lago Benea - CAC  Sofia a Star - Junior Handling Ondrej a Sky - Dieťa a pes

Star prvá nosework skúška

10.07.2021

Star bez jediného zaváhania zložila svoju prvú noseworkovú skúšku L1E - špeciál exteriéry úroveň 1 - 100/100 bodov, 0 chýb

 

Výstava Nitra

08.07.2021

So Star som sa zúčastnila medzinárodnej výstavy v Nitre. Posudzoval Jaroslav Matyáš a Star dostala ocenenenie V1, CAC, hoci na predvedení ešte máme čo doladiť...

 

Vrh C

30.06.2021

Luna ráno porodila šteniatka - vrh C Aisling Agam - 2 trikólorne sučky a 4 zlatí psíkovia (ani jeden nevyzerá byť sable-merle, ale neskôr ich samozrejme čakajú testy). Vrh je odchovaný u Luninej majiteľky Dady.

 

Úspešný agility víkend

16.05.2021

V sobotu 15.5. sme so Sky vyrazili na preteky Corona Cup do Pezinka. Na programe boli tri behy Open Jumping od rozhodcu Juraja Ružu, ktoré sa nám všetky podarilo zabehnúť bez trestných bodov a v súčte všetkých troch sme sa napokon umiestnili na skvelom 2. mieste z 38 zúčastnených large tímov. 

 

 

V nedeľu sme sa zúčastnili Skiperáckych skúšok v Novom Živote a zabehli sme hneď v prvej skúške LA2 čistý beh, na 1. mieste a splnili sme tak podmienky na prestup do kategórie LA3! Druhý beh som jej pokazila ja, nezorientovala som sa na jednom mieste celkom dobre a vytlačila som ju na prekážku z nesprávnej strany a tak sme sa diskvalifikovali. 

Agility skúšky Pezinok

08.05.2021

So Sky sme zabehli ďalši agility dvojskúšky v Pezinku. V každej skúške LA2 sa síce chybička podarila a získali sme po 5 TB - raz moja chyba, druhý raz Sky skočila zónu na kladine, ale súčte oboch skúšok to nakoniec stačilo na 1. miesto spomedzi 8 účastníkov!

 

 

Stretnutie krátkosrstých kólií

08.05.2021

Pomerne narýchlo sme si ďalšími majiteľmi krátkosrstých kólií dohodli spoločné venčenie opäť na Vajnorskom letisku -  zišlo sa nás nakoniec ale celkom dosť - 12 KK všetkých farieb a jedna šeltia a psíky sa riadne vybehali.

 

Coursing a agility

01.05.2021

Doobeda sme sa zúčastnili coursingového tréningu v Bolerázi. Pre Star to bol prvý riadny tréning vôbec a šiši zvieratko nesklamalo očakávania, bežala bez akéhokoľvek zaváhania, rovno celú trať. V druhom behu dostala aj dečku a náhubok (ten mala na nose prvýkrát v živote) a dala si so svojou mamou Sky párový beh a aj to odbehla úplne krásne.

Poobede som sa so Sky v Pezinku zúčastnila prvých pokoronových dvojskúšok. Prvý beh LA2 sme zabehli pekne, ale Sky padla jedna tyčka takže 5 TB, v druhom pre zmenu skočila zónu na kladine a tak som ju vrátila a naschál diskla kvôli oprave.
 

 

 

Star - ortopedické vyšetrenie

10.03.2021

Star absolvovala kompletné vyšetrenie u ortopéda (MVDr. Norbert Róth) a všetko má úplne ukážkové, bez nálezu:

  • DBK A/A
  • DLK 0/0 
  • luxácia pately 0/0
  • OCD neg./neg. (ramenné kĺby)
  • Chrbtica: spondylóza negat. + prechodový stavec negat.

 

Star 1. narodeniny

05.03.2021

Naša Star - Beitris Aisling Agam a celý vrh B dnes oslavuje prvé narodeniny! Všetko najlepšie!
 

Fotenie

04.03.2021

Lunina majiteľka Dada nafotila krásne reprezentačné fotky všetkých trom sučkám a aj spoločná sa podarila.

 

 


Beitris Aisling Agam "Star" - 1 rok

 


Azulia Aisling Agam "Luna" - skoro 3 roky

 


Aimer le bleu Lago Benea "Sky" - 5 rokov

Phoebe 14. narodeniny

02.03.2021

Moja prvá KK Phoebe oslavuje už 14. narodeniny!