Novinky 2016

Phoebe - Top veterán klubu 2016

23.12.2016

Boli zverejnené výsledky celoročnej súťaže Top pes 2016 - Klubu chovateľov kólií a šeltií.
Naša Phoebe (Cinnaberry's Uptown Girl) sa stala Top veteránom klubu 2016.

Royal Canin Cup Košice

11.12.2016

V Košiciach sa konalo posledné kolo série 4 pretekov pod názvom Royal Canin Cup. Jednokolový pretek s dĺžkou cca 3,5 km viedol krásnymi lesnými cestami a trocha snehu tomu ešte dodala na atmosfére.

04.12.2016

Zúčastnili sme sa preteku Mikulas kupa - Majstrovstiev Maďarska psích záprahov off-snow. Piesčitá trať na rovine mala 5 km. S Meghan a Nemom sme v kategórií scooter 2 ženy skončili na 3. mieste.

Preteky Běleč nad Orlicí

20.11.2016

Opäť sme sa zúčastnili už tradične skvelých pretekov Hradecký sprint a mid, obaja v šprintovej kategórií na trati dlhej 6,2 km.

• Erik + Crash, Altaj, Atrej, Aba - kategória C - 2. miesto
  • Peťa + Meghan, Nemo - scooter 2 - 6. miesto

Revištský okruh 2016

13.11.2016

Bahnové kúpele si tentokrát niekoľkokrát na trati užil Erik - až tri štarty.

• Erik + Crash, Altaj, Atrej, Aba - kategória C - 3. miesto
  • Erik + požičaná Nira - bikejoring muži - 2. miesto
  • Erik + Meghan, Nemo - scooter 2 - 6. miesto

Okrem toho sa po preteku na krátkej trati konal aj skúšobný minipretek štafiet. V štafete troch borderiek štartovala Peťa s Nemom na scootri a s Ninkou Šmilňákovou s Barym (canicross) a Luciu Tučaniovou s Nemovou sestrou Leiou (bikejoring) obsadili tretie miesto. Erik s Altajom si dali celú štafetu sami so sebou a dostali za to špeciálnu cenu.

MČR Horník

30.10.2016

Zúčastnili Majstrovstiev ČR off-snow psích záprahov, dieru do sveta sme síce našimi výkonmi v ťažkej českej konkurencií nespravili, ale psíky bežali super a my sme si užili jazdu na nádhernej trati na Vysočine.

• Erik + Crash, Altaj, Atrej, Aba - kategória C - 7. miesto
  • Peťa + Meghan, Nemo - scooter 2 - 14. miesto

MSR Mošovce

23.10.2016

Opäť krásna trasa v Mošovciach, tentoraz dlhá 4 km, Majstrovstvá SR off-snow.

• Erik + Crash a Atrej - scooter 2 - 10. miesto
  • Peťa + Meghan a Nemo - scooter 2 - 11. miesto
  • Erik + Trisha - canicross muži - 8. miesto

Dogtrekking Slovenský raj

10.09.2016

Zúčastnili sme sa Dogtrekkingu Slovenský raj - v kategórií MINI 17 km. Zapriahla som si tri psy Phoebe, Meghan a Trishu a obsadili sme 10. miesto medzi ženami.

Splav Mošonského Dunaja

14.08.2016

Sky s nami absolvovala aj ďalší splav - tentoraz sme vrámci teambuildingu z práce cez víkend splavovali Mošonský Dunaj v Maďarsku.

Splav Hrona

03.07.2016

Dvojdňový splav Hrona s Musher klubom Lučenec s nami absolvovala aj 5-mesačná Sky. V ľodke sa jej páčilo a zvládla to celé na jednotku.

Jarné preteky Mošovce

13.03.2016

Kvôli biednej zime a zrušeným pretekom sa výnimočne konali jarné preteky off-snow v Mošovciach. Závodilo sa na trati dlhej 7,3 km, pre canicross 6,3 km so slušnými prevýšeniami.

Naše výsledky:

• Erik + Crash, Altaj, Atrej, Aba - kategória C - 4. miesto
  • Peťa + Nemo, Trisha - scooter - 5. miesto
  • Peťa + Meghan - canicross - 3. miesto

Bordovický sprint

23.01.2016

Tohtoročná zima opäť mushingu nepraje a závody sa rušia jeden za druhým, tak sme sa vybrali aspoň na jednodňový pretek do Moravských Beskyd - Bordovický sprint, na trati dlhej 6 km.