Šteniatka

V lete 2021 by sa matkou mala stať Azulia Aisling Agam "Luna" pochádzajúca zo Skyinho prvého vrhu. Šteniatka budú odchované u jej majiteľky Dady, ale zapísané na moju chovateľskú stanicu. Otec šteniatok je momentálne vo výbere, šteniatka budú vo farbách trikolor a blue-merle a odchované so všetkou láskou a starostlivosťou. V prípade záujmu môžete kontaktovať Dadu emailom - dada.vittekova@gmail.com

 

 
Azulia Aisling Agam "Luna"

prostá všetkých očných vád (7 týždňov a 2 roky)

DBK A/A
DLK 0/0
CEA DNA non-carrier (po rodičoch)
PRA-rcd2 non-carrier (po rodičoch)
DM N/N  (po rodičoch)
MDR1 -/- (po rodičoch)
 

56 cm, 21,5 kg
plnochrupá, nožnicový zhryz
 

výstavy: R.CAC, VN1
pasenie: NHAT (skúška vlôh FCI)
trénuje agility, účasť na neoficiálnych agility pretekoch

 

 


Vrh B

 

Všeobecne o našich šteniatkach

Naše šteniatka sa rodia a prvé týždne života trávia vnútri v dome. Neskôr majú svoj výbeh na záhrade, kde s nimi aj my trávime väčsinu dňa, v našej prítomnosti behajú po celej záhrade a v noci sú vnútri. Snažíme sa o ich dobrú socializáciu, veľa kontaktu s ľudmi, deťmi, našimi ďalšími psami a majú kopec podnetov. Kŕmime ich najmä BARF-om a zčasti zvykamé aj komerčne vyrábanú potravu (kvalitné šteňacie granule a konzervy). Šteniatka sú riadne očkované, pravidelne odčervené, majú vystavený petpas (medzinárodný očkovací preukaz), aplikovaný mikročip a klinicky vyšetrené oči u očného špecialistu, Odber je možný od ukončeného 8. týždňa veku, samozrejmosťou je kúpno-predajná zmluva, k šteniatku nový majiteľ dostane hračku, obojok, dečku s vôňou maminy a súrodencov, trochu krmiva na začiatok, minimanuál a CD s fotkami a videami.

Pre naše šteniatka hľadáme aktívnych majiteľov, pre ktorých bude ich pes najmä spoločník a člen rodiny. Výstavy a športové úspechy sú až druhoradé, hlavné je, aby sa naše šteniatka mali dobre a neboli napríklad posúvané ďalej, ak im budú stáť uši, či nevyrastie zub. Krátkosrstá kólia nie je vhodná na trvalé držanie v koterci (a už vôbec nie na reťazi), najradšej sa zdržiava v tesnej blízkosti majiteľa. Novým majiteľom ponúkam rady a pomoc (v rámci mojich vedomostí a možností) so starostlivosťou, výchovou a výcvikom, prípravou na výstavu či s uchovnením.

Nepredávame šteniatka bez PP!

 


Šteniatka z vrhu A - Aubry a Azulia