Šteniatka

V lete 2021 by sa matkou mala stať Azulia Aisling Agam "Luna" pochádzajúca zo Skyinho prvého vrhu. Jej majiteľka Dada Vitteková si pravdepodobne založí vlastnú chovateľskú stanicu, na ktorú budú šteniatka zapísané. Otec šteniatok je momentálne vo výbere, šteniatka budú vo farbách trikolor a blue-merle a odchované so všetkou láskou a starostlivosťou. V prípade záujmu môžete kontaktovať Dadu emailom - dada.vittekova@gmail.com

 

 
Azulia Aisling Agam "Luna"

prostá všetkých očných vád (7 týždňov a 2 roky)

DBK A/A
DLK 0/0
CEA DNA non-carrier (po rodičoch)
PRA-rcd2 non-carrier (po rodičoch)
DM N/N  (po rodičoch)
MDR1 -/- (po rodičoch)
 

56 cm, 21,5 kg
plnochrupá, nožnicový zhryz
 

výstavy: R.CAC, VN1
pasenie: NHAT (skúška vlôh FCI)
trénuje agility, účasť na neoficiálnych agility pretekoch

 

 


Vrh B

 

Všeobecne o našich šteniatkach

Naše šteniatka sa rodia a prvé týždne života trávia vnútri v dome. Neskôr majú svoj výbeh na záhrade, kde s nimi aj my trávime väčsinu dňa, v našej prítomnosti behajú po celej záhrade a v noci sú vnútri. Snažíme sa o ich dobrú socializáciu, veľa kontaktu s ľudmi, deťmi, našimi ďalšími psami a majú kopec podnetov. Kŕmime ich najmä BARF-om a zčasti zvykamé aj komerčne vyrábanú potravu (kvalitné šteňacie granule a konzervy). Šteniatka sú riadne očkované, pravidelne odčervené, majú vystavený petpas (medzinárodný očkovací preukaz), aplikovaný mikročip a klinicky vyšetrené oči u očného špecialistu, Odber je možný od ukončeného 8. týždňa veku, samozrejmosťou je kúpno-predajná zmluva, k šteniatku nový majiteľ dostane hračku, obojok, dečku s vôňou maminy a súrodencov, trochu krmiva na začiatok, minimanuál a CD s fotkami a videami.

Pre naše šteniatka hľadáme aktívnych majiteľov, pre ktorých bude ich pes najmä spoločník a člen rodiny. Výstavy a športové úspechy sú až druhoradé, hlavné je, aby sa naše šteniatka mali dobre a neboli napríklad posúvané ďalej, ak im budú stáť uši, či nevyrastie zub. Krátkosrstá kólia nie je vhodná na trvalé držanie v koterci (a už vôbec nie na reťazi), najradšej sa zdržiava v tesnej blízkosti majiteľa. Novým majiteľom ponúkam rady a pomoc (v rámci mojich vedomostí a možností) so starostlivosťou, výchovou a výcvikom, prípravou na výstavu či s uchovnením.

Nepredávame šteniatka bez PP!

 


Šteniatka z vrhu A - Aubry a Azulia