Novinky 2019

Veľkonočný hon na zajaca

20.04.2019

V Doľanoch sa konal pretek Veľkonočný hon na zajaca, vypísané boli len kategórie canicross a kolobežka, takže sme si to so Sky dali pre zmenu na kolobežke. Trať mala len 2 km, ale teplo bolo riadne. Sky zas ťahala krásne a obsadili sme skvelé 5. miesto z 12 účastníkov tejto kategórie. Nemo sa zas prebehol v canicrosse s Bašou a svojím výkonom sa dostali do prvej polovice.

Fitmin cup Kuchyňa

13.04.2019

V Kuchyni sa konali individuálne mushingové preteky - prvé kólo seriálu Fitmin Cup. So Sky sme pretekali v bikejoringu. Trasa mala len 2,7 km, ale bola náročná, kopcovitá, nepríjemná. Sky ale makala parádne, kazila som to ja, nemám toľko nabicyklované a 2x sa šiel zjazd z ktorého som mala hrôzu... Nema prebehla kamarátka Baša v canicrosse.

Classy b-day party

06.04.2019

A do tretice ďalšie agility neoficiálky vrámci Classy Party v Pezinku. Sky obsadila 2. miesto v súčte 2 behov (jednotilivé behy 5. a 2. miesto) v začiatočníci large. Nemo v rovnakej kategórií v prvom.behu 1. miesto, v druhom bohužiaľ DISK. Meghan vo veteránoch podobne prvý beh 1. miesto, druhý DISK, v súčte 3. miesto.

Tunel Cup

30.03.2019

Ďalšie neoficiálne agility preteky, tentoraz čisto tunelové v Bratislave. Nemo a Sky boli v kategórií začiatočníci large - Nemo vybehal 2. a 4. miesto v jednotlivých behoch (videá), Sky 4. a 3. (videá) z 18 účastníkov. Veteránov spojili so šteniatkami aj vyhodnotenie, takže Meghan obsadila 6. a 8. z 26, nie je už tak rýchla. Sučty sa nevyhodnocovali, iba jednotlivé behy.

Jarné agility hry

24.03.2019

Zúčastnili sme sa neoficiálnych agility pretekov v Pezinku. Opäť sa zadarilo so Sky, ktorá zabehla dva čisté behy a v súčte obsadila 2. miesto z 15 účastníkov kategórie začiatočníci large. Nemo v rovnakej kategórií v prvom behu DISK a v druhom zhodil jednu tyčku. Meghan vo veteránoch prvý beh čisto ale v druhom nás potrápil slalom a zhodila jednu tyčku, takže nakoniec z toho bolo 3. miesto zo 6 veteránov.

Video oba behy Sky

Top športová krátkosrstá kólia 2018

12.03.2019

Boli zverejnené výsledky celoročnej súťaže Top pes 2018 slovenského Klubu chovateľov kólií a šeltií a Sky (Aimer le bleu Lago Benea) i napriek šteniatkovskej pauze a zranenému ramenu na jeseň získala najviac bodov za šport a stala sa Top športovou krátkosrstou kóliu 2018!
Meghan (Baltica Bila Kaífa) sa umiestnila na druhom mieste, hoci tá zas minulý rok oslávila 11.narodeniny.

Jarné káry Mošovce

10.03.2019

Opäť preteky v Mošovciach, klasická trať 2x 5 km, spestrená jedným riadne blatovým úsekom. So Sky a Nemom sme v kategórií kolobežka 2 psy obsadili 6. miesto z 8 účastníkov a s 11,5 ročnou Meghan sme v canisrosse vybehali 4. miesto spomedzi 9 žien.

Zároveň bol vyhodnotený aj Husky Cup 2018/2019 - seriál 4 pretekov Musher klubu Lučenec (jesenné Mošovce, Valča, zimná Polhora a tieto jarné Mošovce) a obsadila som v ňom prvé miesto v kategórií ženy individuálne mushingové disciplíny.

Luna prvá výstava

24.02.2019

Luna - Azulia Aisling Agam sa zúčastnila prvej výstavy v triede dorastu získala ocenenie VN1. Gratulujeme Lune a jej majiteľke Dade. Výstavy sa zúčastnil aj jej Otec West Krásná Louka, ktorý získal V1, CAC, Víťaz Slovenska a my so Sky sme tam boli ako diváci a podpora, takže sme si spravili aj rodinnú foto.

Beh na Pajštún

09.02.2019

S Nemom sme si v kategórií beh so psom zabehli preteky Beh na Pajštún, ktoré mali 10,5 km.

Coursingová licencia

28.01.2019

Sky prišla vystavená coursingová licencia (na jej vystavenie musela odbehnúť 3 tréningové a 4 licenčné behy) - to znamená, že už sa môže zúčastniť pretekov v coursingu.

Preteky psích záprahov Oravská Polhora

27.01.2019

Zúčastnili sme sa ďalších pretekov psích záprahov v najsevernejšej obci Slovenska - Oravskej Polhore. Opäť Sky a Nemo v kategórií D (2 psy). Preteky boli opäť dvojdňové, trať mala 6,5 km.

Nemo 6. narodeniny

25.01.2019

Náš borderák Nemo oslávil 6. narodeniny.

MSR psích záprahov Zuberec

20.01.2019

S Nemom a Sky sme sa boli previezť v Zuberci na MSR psích záprahov. Pretekali sme v kategórií D (2 psy ťahajúce sane), ktorá mala trať dlhú 6,2 km - po dve kolá (sobota a nedeľa). Samozrejme v konkurencií oveľa väčších a rýchlejších záprahových psov sme šancu nemali, ale neskončili sme ani posledný.
Sky zároveň v nedeľu oslávila 3. narodeniny.