Vrh A - denník vrhu

16.7.2018 pondelok
Šteniatka prišiel navštíviť ich otec Wizi (West Krásná Louka) s paničkou Oľgou - niekoľko fotiek z toho stretnutia si si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 

14.7.2018 sobota
Pridaný fotoalbum 7 týždňov a video ťahacie hry - alebo koľko zábavy môže byť so starým šálom.

 

13.7.2018 piatok
Šteniatka už sú riadne akčné a fotky zďaleka nevystihujú všetky šibalstvá, čo stvárajú, takže opäť čosi zachytené na videu - Hra s Freyou a Útok na metlu.

 

12.7.2018 štvrtok
Šteniatka si dali ďalší výlet autom - do Nitry k MVDr. Pavlovi Zubrickému - absolvovali prvé očkovanie, čipovanie, očné vyšetrenie a boli im vystavené petpasy. Oči majú všetci štyria čisté bez nálezu.

 

11.7.2018 streda
Celodenný dážď nás zahnal aj so šteniatkami dovnútra - pridané video, ako to vyzerá, keď sa šteniatka s maminou nudia vnútri. Ale využili sme príležitosť a šteniatka sa socializovali vnútri v obývačke a kuchyni, plávacia podlaha im nerobila žiaden problém, pokúšali sa vyliezť aj na gauč a samozrejme všetko prelozili a pokúsili sa okúsať. :D Okrem toho absolvovali ďalšiu manikúru a čistenie ušiek.

6.-8.7.2018 piatok-nedeľa
Aj so šteniatkami sme strávili víked na chate v lese u kamarátov. Absolvovali teda prvú cestu autom a hoci im bolo trochu zle, zvládli to na jedničku - bez stresu a potichu. Na chate mali kopec nových vecí na skúmanie (a hryzenie :D), ľudí, detí, autá, vysokú trávu, v ktorej sa im super hralo - proste celé si to riadne užili.
Po návrate domov ich čakalo váženie a tretie odčervenie.
Nové fotky za posledné dni majú v albume 6 týždňov.

 

4.7.2018 streda
Šteniatka dostali na krk prvýkrát obojky, aby zvykali aj na túto budúcu psiu nevyhnutnosť. Najprv z toho bolo hromadné škriabanie si krkov, ale po chvíli im prestali vadiť a pokračovali v hrách a blbnutí.

 

3.7.2018 utorok
Všetky šteniatka majú konečne vymyslené oficiálne mená, ktoré budú mať zapísané v rodokmeni - nechali sme ich vymyslieť budúcich majiteľov (s dákymi pokynmi a obmedzeniami). Psík dostal meno Aubry, trikolórna sučka je Alishia, fľakatá blue-merle sučka bude Ainalla a svetlá blue-merle sučka Azulia.

 

1.7.2018 nedeľa
Šteniatka dosiahli 5 týždňov a už sú riadne akčné a pohyblivé. Behajú už po celej záhrade, šantia, hrajú sa spolu, s druhými psami a hračkami, všetko okusujú, ale aj sa radi maznajú. Skoro každý deň majú aj dáku návštevu a tak majú kopec podnetov.
Pridané nové video - Ranný cirkus (ako sa rozkošné, milé šteniatka ráno menia na hladné a unudené beštie :D) a pridaná aj nová fotogaléria.

30.6.2018 sobota
Pridané video Hry a blbnutie - zostrih viacerých videí zo života šteniatok.

 

27.6.2018 streda
Pridané video Trikolorka bojuje s veveričkou.

 

25.6.2018 pondelok
Pridaný fotoalbum šteniatka 4 týždne s výberom fotiek z posledných dní. 

 

23.6.2018 sobota
Šteniatka dostali druhú dávku odčervovacej pasty, po týždni absolvovali ďalšie váženie, ochutnali aj šteňaciu konzervu a s inými psami sa už stretli aj mimo ohrádky. 

 

22.6.2018 piatok
V rámci privykania na rôzne druhy stravy (keďže všetci noví majitelia asi nebudú kŕmiť BARF-om) dostali šteniatka prvýkrát ochutnať aj rozmočené granule (voľba padla na šteňacie Taste of the Wild) a veľmi im chutili aj tie.

 

21.6.2018 štvrtok
Pridané video šteniatka vs. veľkí psi - záujem a radosť na oboch stranách. :)

 

20.6.2018 streda
Počasie je krásne, takže šteniatka trávia celé dni na záhrade (a my s nimi). Behajú, hrajú sa navzájom i s hračkami (a s dekou :D), okusujú všetko v dosahu. Cez ohrádku sa už postupne zoznamujú s našimi ďalšími psami, deťmi a sledujú všetko, čo sa okolo nich deje - polievanie, kosenie, fúrik... Kŕmenie dostávajú už 3x denne a k mäsku im miešame rôzne čerstvé ovocie a zeleninu a kokosový olej a pijú i vodu. Môžete si pozrieť nový fotoalbum z ich života.

 

17.6.2018 nedeľa
Pôrodná bednička už bola šteniatkam malá, takže sme im spravili vonkajší výbeh a i väčší vnútorný priestor s rôznymi povrchmi - video ako sa v ňom hrali. Na Facebooku majú i nový album so samostatnými a hromadnými fotkami.

 

15.6.2018 piatok
Drobci boli prvýkrát vonku na trávičke v záhrade. Chvíľu skúmali svet a potom veľmi unavení zaspali.

 

14.6.2018 štvrtok
Šteniatkam rastú zuby a pri hre sa už pokúšajú vrčať a štekať. :)

 

12.6. 2018 utorok
Šteniatkam som prvý raz skúsila predložiť normálnu stravu - najemno popleté morčacie mäso. Stačilo im dať dve sústa pred papuľku a potom sa už na to vrhli v miske a žrali a žrali - pozrieť si to môžete na videu.

 

10.6.2018 nedeľa
Šteniatka majú dve nové videá - prvé pokusy o hry a nervózne šteniatka pred kŕmením.

 

9.6.2018 sobota
Šteniatka majú 2 týždne, oči otvorili už aj psík a trikolorka. Šteniatka sa pokúšajú spolu hrať, okusovať sa, vrtia chvostíkmi. Absolvovali aj prvé odčervenie a majú nafotené nové fotky.

 

7.6.2018 štvrtok
Obe blue-merle sučky otvorili oči.

 

6.6.2018 streda
Šteniatka absolvovali prvé zastrihnutie pazúrikov. Snažia sa už nemotorne chodiť po štyroch a už začínajú trošku interagovať medzi sebou, štuchajú do seba packami a papuľkami.

 

4.6.2018 pondelok
Dvojnásobok pôrodnej váhy má už aj najmenšia trikolorka. Najväčšia merlatá sučka má už cez kilo a pokúša sa už chodiť po štyroch.

 

3.6.2018 nedeľa
Šteniatka už majú týždeň. Traja blue-merláci už dosiahli dvojnásobok pôrodnej váhy, malej trikolorke ešte čosi chýba. Inak stále len spia a jedia, hoci odvážiť ich už začína byť fuška, mykajú sa na váhe teda riadne. :D Opäť sme im nafotili aj samostatné fotky.

 

31.5.2018 streda
Šteniatkam sme pridali album z 4. a 5. dňa života.

 

28.5.2018 pondelok
Šteniatka majú dva dni, pekne priberajú a inak je s nimi celkom nuda, iba sa kŕmia a spia. V albume majú spoločné aj samostatné fotky a majú aj prvé video z kŕmenia.

26.-27.5.2018 sobota a nedeľa
Sky je celý deň už chvíľami nekľudná, očakávame, že už to príde. 18:26 jej odtiekla plodová voda a chvíľu nato začali kontrakcie. 19:07 je na svete prvé šteniatka, pomerne veľka blue-merle sučka s váhou 323 g. Sky ju vzorne očistila a o chvíľu je malá aj prisatá. 20:12 prichádza po kratučkom tlačení na svete druhé, trikolórna sučka, ktorá važila 265 g. Sotva si Sky trochu vydýchla máme o 20:41 ešte bleskovejšie ďalšie, drobučkého blue-merle psíka - 215 g. Nasleduje dlhšia pauza, obe sučky spokojne cucali, ale malému psíkovi to robilo problémy a nevedel sa prisať. Potom občas dáka kontrakcia, ale Sky si dáva načas, kontrakcie zosilneli až po 23:00 a o 23:11 po namáhavom tlačení sa narodila veľká blue-merle sučka vážiaca 430 g!
0:37 sa narodil ešte blue-merle psík s váhou 290 g. Sky sa potom už pokojne vzorne starala o šteniatka. Starosti mi robil akurát maličký blue-merle psík, ktorý sa síce napokon po dlhom mojom i jeho snažení prisal, ale stále akosi slabo a nevedela som odhadnúť, či vôbec pije. Ostatné 4 šteniatka boli v pohode.
Doobeda sme potom absolvovali výlet na veterinu na kontrolu, Sky bolo spravené kontrolné sono, lebo som si nebola istá, či vyšli všetky placenty a dali sme skontrolovať maličkého psíka. Ukázalo sa, že má riadny ráštep podnebia, celé krivé telíčko a nezrastenú fontanelu. Bohužial vady nezlúčiteľné so životom (najmä ten ráštep)... Bolo nám odporúčané ho uspať... RIP, drobček. :'(
Takže máme 4 šteniatka - 2 blue-merle sučky, 1 trikolórnu sučku a 1 blue-merle psíka. 
Celý fotoalbum z pôrodu na FB.

25.5.2018 piatok
62. deň Skyinho tehotenstva. Ešte ráno otrčala obrovské bruško a chcela ho škrabkať. K večeru už bola nepokojná, dychčala, hrabala a nevedela si nájsť polohu, ale nakoniec ešte nič...

22.5.2018 utorok 
Sky má 59. deň tehotenstva, už len pár dní. Pribrala už 7,5 kg a srsť na bruchú ma riadne vypadanú.

15.5.2018 utorok
Sky má 52. deň tehotenstva a váži už o 6 kg viac.

2.5.2018 streda
Sky má 39. deň tehotenstva a už riadne zaguľacuje, váži už o 4 kg viac.

27.4.2018 piatok
Boli sme so Sky na sone a potvrdilo sa, čo som si myslela - čaká šteniatka! Už to bolo trochu vidno na jej postave a aj chuť do jedla sa jej ešte viac zvýšila.

28.3.2018 streda
14. deň hárania a posledné krytie. Ostáva, len dúfať, že to bolo úspešné.

25.3.2018 nedeľa
Prebehlo prvé krytie Sky a Wiziho - 11. deň hárania. Hoci boli obidvaja neskúsení, poradili si s tým veľmi dobre.

 

15.3.2018 štvrtok
Sky sa začala hárať.